Sık Sorulan Sorular

Uzun yıllar peyzaj ve taş yapı sektörüne hizmet veren sanatkarlar olarak, Mezar yapım işleri ve montajları uygulamasında siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Bu bölümde sıkça sorulan soruları cevaplamak açısından sizlere yardımcı olarak acılarınızı paylaştığımızı bilmenizi isteriz


Hazır mezar fiyatına standart başucu yazısı ve toprak dolgu dahil mi?

Evet, tüm mezar satışlarında başucu yazısı dahildir. Kurulum ve toprak dolgu ekstra olarak ücretlendirilir.


Taban betonu, çiçeklendirme, mezar üstü dekoratif taşlar ve mezar çevresi peyzajı yapıyor musunuz?

Sipariş esnasında talep edilmesi halinde istenilen hizmetlere göre fiyatlandırmada yeniden güncelleyeme gidilir. Mezar çevresi peyzajı yerinde keşif yapılarak fiyatlandırılır.


Ben uzaktayım. Köyde kimse yok nasıl yaptırabilirim?

Mezarlığınıza uzak olabilirsiniz. Sizin yerinize mezarlığınızı ziyaret ediyor, yapılacak çalışmaları öncesi ve sonrası resim ve video ile WhatsApp üzerinden tarafınıza gönderiyoruz.


Mermer mezar ile kompozit mezar arasında farklar nelerdir?

En önemlisi daha ekonomiktir. Mermer mezarlar zaman içerisinde büyüyen otlar ve kirlendiğinde kimyasal karışımla temizlik ve bakım gerektirir. Ayrıca, mermer, granit beton mezarlar kırılma ve çatlama yapar, ağır olduğundan taban betonu yapılsa dahil çökme yapar. Tamiratı maliyetlidir, hatta komple yenilenmesi gerekir.


Oysa kompozit mezar kirlensede su ile temizlenir. Çatlamaz ve kırılmaz. Hafif olduğu için taban betonuna ihtiyaç duymaz, kendi üzerinde taban beton şekillidir, çökme yapmaz.